z Regionu

Festiwal Pieśni Patriotycznej

2017-05-12 20:30

W dniu 12 maja 2017 roku wziąłem udział w roli przewodniczącego jury w I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach oraz Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 osób z całej Polski. Uczestnictwo w festiwalu polegało na przygotowaniu, a następnie wykonaniu na żywo jednej piosenki o charakterze patriotycznym. Uczestnicy festiwalu wystąpili w 4 kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI, uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Celem wydarzenia było wspieranie wychowania patriotycznego młodego i starszego pokolenia, kultywowanie pamięci o naszej historii, zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań oraz umożliwienie uczestnikom zaprezentowania ich wokalnych talentów.

Zwycięzcami festiwalu zostali: w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI – Anna Dąbrowska, w kategorii szkół gimnazjalnych – Dominika Radlińska, w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – Zofia Sydor, w kategorii osoby dorosłe – Arkadiusz Solarz. Zwycięzców zaprosiłem do wzięcia udziału w organizowanej przeze mnie wycieczce do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.