z Parlamentu

Sesja plenarna w Strasburgu, 16-19 kwietnia 2018

2018-04-18 15:47

 poniedziałek 16 kwietnia posłowie będą dyskutować na temat pluralizmu i wolności mediów w Unii Europejskiej. Również w poniedziałek odbędzie się wspólna debata o równouprawnieniu płci w sektorze mediów. Głosowania nad sprawozdaniami w tych sprawach odbędą się następnego dnia.

Wtorkowe posiedzenie rozpocznie się debatą z udziałem prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, o przyszłości Europy. Tego samego dnia posłowie omawiać będą postępy w zakresie globalnego porozumienia ONZ dotyczącego bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji oraz uchodźców. Parlament przedyskutuje również szanse na pokojowe rozwiązania na Półwyspie Koreańskim.
 

Źródło: http://www.euinside.eu/

W środę 18 kwietnia posłowie zajmą się, między innymi, tematem zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu oraz wdrażaniem postanowień Traktatu dotyczących parlamentów narodowych. Rezolucje w tych sprawach przyjęte będą w czwartek.

19 kwietnia w czwartek posłowie będą głosowali, między innymi, nad rezolucją o ochronie dziennikarzy śledczych w Europie.

Źródło: Biuletyn Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce