z Parlamentu

Sesja plenarna w Strasburgu, 15-18 stycznia 2018

2018-01-11 15:35

Premier Irlandii Leo Varadkar weźmie udział w debacie o przyszłości UE  

Irlandzki premier Leo Varadkar będzie pierwszym z europejskich liderów, który weźmie udział w poselskiej debacie o przyszłości Europy, w środę rano.

 

Debata na temat rezultatów grudniowego szczytu UE oraz Brexitu  

We wtorek rano, posłowie omówią wyniki spotkania liderów UE, 14 i 15 grudnia, w Brukseli, z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Negocjacje w sprawie Brexitu, migracja, współpraca obronna oraz reforma strefy euro zdominowały spotkanie.

 

Bułgarska Prezydencja w Radzie, debata z Premierem Boyko Borissovem  

W środę, Premier Bułgarii Boyko Borissov przedstawi priorytety rozpoczynającej się Bułgarskiej Prezydencji w Radzie.

 

Czysta energia: głosowanie na temat rozpoczęcia rozmów z ministrami  

Redukcja zużycia energii o 40%, w porównaniu z 2005 rokiem, do 2030 oraz wzrost udziału energii odnawialnej, w konsumpcji energii w UE, z 27% do 35%, są najważniejszymi elementami projektu przepisów, które będą przedmiotem debaty poselskiej w poniedziałek.

 

Rosyjska propaganda w UE  

Wpływ propagandy rosyjskiej na państwa członkowskie UE oraz domniemane próby wywierania wpływu na wybory w niektórych krajach poprzez dezinformację, będą przedmiotem debaty poselskiej, w środę popołudniu.

 

Powstrzymywanie reżimów autorytarnych przed szpiegowaniem własnych obywateli

Rozszerzenie kontroli UE nad eksportem produktów, które mogą zostać użyte do nadzoru obywateli przy pomocy nowych technologii i tym samym łamania praw człowieka, będzie przedmiotem debaty we wtorek i głosowania w środę.

 

Ochrona dzieci w transgranicznych sporach rodzinnych  

Nowe przepisy, które maja skuteczniej chronić dzieci podczas transgranicznych sporów rodzinnych, związanych z rozwodem, prawami rodzicielskimi lub uprowadzeniem dziecka, będą przedmiotem debaty w środę oraz głosowania w czwartek.


Źródło: Biuletyn sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego