z Parlamentu

WOŚP po raz siódmy w Brukseli

2015-01-12 17:50

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Brukseli w piątek, na dwa dni przed 23 finałem. W stolicy Belgii odbyła się licytacja i kameralny koncert. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na diagnozowanie chorych dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną dla osób starszych. Akcja wspierana była m.in. przez polską ambasadę i wojskowych.

Na charytatywną licytację wystawiono kilkadziesiąt przedmiotów. Jednym z najdrożej sprzedanych była koszulka „I LOVE EUROPE” podpisana przez trzech liderów Europy - przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, którą wylicytowano za 221 euro.

Podczas licytacji znalazło się dużo atrakcyjnych fantów dla fanów sportu m.in. koszulka z podpisem Bogdana Wenty (115 euro), oryginalna koszulka Reprezentacji Polski podpisana przez Zbigniewa Bońka, koszulka oraz program Mistrzostw Świata w siatkówce z podpisem Mariusza Wlazłego, a także oryginalny numerek startowy z konkursu skoków narciarskich na Igrzyskach w Soczi (ofiarowany przez sędzinę skoków narciarskich).

autor: Łukasz Kobus

Licytowane były również m.in. elegancki długopis podarowany przez komisarz Elżbietę Bieńkowską, album o historii polskiej dyplomacji z autografem szefa MSZ Grzegorza Schetyny, srebrna moneta kolekcjonerska z Moną Lisą, książki i płyty z autografami znanych autorów i wykonawców, maskotki, ręcznie wykonana biżuteria i ceramika.

Na licytację przyjechali także oficerowie z polskiego przedstawicielstwa przy Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił w Europie, które znajduje się w belgijskim Mons. Przywieźli prawie 300 euro zebrane wśród polskich wojskowych, a wielkim zainteresowaniem podczas aukcji cieszyły się trzy wojskowe plecaki i pluszowy miś w mundurze.