z Parlamentu

Podsumowanie sesji plenarnej w Strasburgu

2015-01-16 12:17

Pierwsza sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w 2015 roku odbyła się 12-15 stycznia. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin Schultz rozpoczął sesję od oświadczenia dotyczącego ataku terrorystycznego na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu, a ofiary tego tragicznego wydarzenia zostały uczczone minutą ciszy.

Wiceprzewodniczący Intergrupy Sport

2015-01-14 17:15

W nawiązaniu do poprzedniej informacji o utworzeniu Intergrupy Sport, chciałbym poinformować o wybraniu mnie na wiceprzewodniczącego Intergrupy Sport w Parlamencie Europejskim. Wraz ze mną wiceprzewodniczącymi zostali posłowie: Emma McClarkin z Wielkiej Brytanii (EKR), Olli Rehn z Finlandii (ALDE) i Virginie Rozière z Francji (S&D).

WOŚP po raz siódmy w Brukseli

2015-01-12 17:50

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Brukseli w piątek, na dwa dni przed 23 finałem. W stolicy Belgii odbyła się licytacja i kameralny koncert. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na diagnozowanie chorych dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną dla osób starszych. Akcja wspierana była m.in. przez polską ambasadę i wojskowych.

2015 Europejskim Rokiem Rozwoju

2015-01-09 12:01

W styczniu rozpoczął się Europejski Rok na rzecz Rozwoju (EYD, European Year for Development), który promowany jest hasłem "Nasz Świat, nasza Godność, nasza Przyszłość" ("Our world, our dignity, our future"). ERR to doskonała okazja, by zapoznać się z różnorodnymi aspektami unijnej współpracy rozwojowej.

Odpowiedź Komisarz Crețu

2015-01-05 14:46

Komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Crețu udzieliła odpowiedzi na pytanie pisemne do Komisji Europejskiej, którego byłem współautorem, dotyczące wykorzystywania przez państwa członkowskie instytucjonalnych placówek opiekuńczych zamiast stosowania alternatywy w postaci opieki opartej na społecznościach lokalnych.

LUX Prize 2014 dla "Idy"!

2014-12-17 11:06

Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego głosami deputowanych Parlamentu Europejskiego został uznany za najlepszy film europejski minionego roku.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się dzisiaj podczas sesji plenarnej w Strasbourgu. Nagrodę z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego odebrał reżyser filmu Paweł Pawlikowski.

Intergrupa Sport utworzona!

2014-12-11 17:53

Mam ogromną przyjemność ogłosić kolejny sukces w Parlamencie Europejskim, a mianowicie utworzenie, po raz pierwszy w historii Parlamentu, intergrupy Sport. Dla mnie, jako osoby związanej przez całe życie ze sportem jest to szczególnie ważne, gdyż pozwoli to mi i innym posłom na promowanie zdrowego trybu życia w stopniu jeszcze bardziej usystematyzowanym i skutecznym, zarówno w Parlamencie jak i poza nim, a także na wspólne wpływanie na kształtowanie polityki sportowej.

Święto kina w Parlamencie

2014-12-03 14:41

W dniu 2 grudnia w Parlamencie Europejskim miało miejsce prawdziwe święto kina. W godzinach porannych odbyło się współorganizowane przeze mnie śniadanie robocze z Międzynarodowym Związkiem Kin (UNIC), na którym poruszone zostały kluczowe kwestie dotyczące europejskiego sektora kinowego. W porze lunchu natomiast, miała miejsce prezentacja filmu "Ida", nominowanego do Nagrody Lux Prize, przy udziale reżysera - Pawła Pawlikowskiego.

Wspólne Zgromadzenie Parlamentarne AKP-UE

2014-12-01 12:29

W dniach od 28 listopada do 3 grudnia w Strasburgu odbywało się Posiedzenie Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE. Do grupy AKP (ang. ACP) należy 79 państw z Afryki, Karaibów i regionu Pacyfiku. Moja obecność na posiedzeniu wynika z mojego członkostwa w Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE.

Olecko Europejskim Miastem Sportu!

2014-11-20 14:17

Europejskie Stowarzyszenie Stolic Sportowych (ACES) zdecydowało o przyznaniu Olecku tytułu Europejskiego Miasta Sportu 2015. Nagroda została wręczona wczoraj w Parlamencie Europejskim przedstawicielom Olecka i województwa warmińsko-mazurskiego.