Aktualności

Sesja plenarna w Strasburgu, 28-31 maja 2018

2018-05-28 12:00

Przyszłość Unii Europejskiej: premier Luksemburga, Xavier Bettel, weźmie udział w debacie plenarnej  

Luksemburski premier Xavier Bettel będzie szóstym europejskim przywódcą, który zabierze głos w debacie plenarnej na temat przyszłości Unii. Posiedzenie, z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, zaplanowano na środę rano.

Skuteczniejsze narzędzia obronne dla handlu chroniące miejsca pracy i przemysł  

UE zamierza skuteczniej walczyć z dumpingiem społecznym i środowiskowym przy pomocy nowych przepisów, nad którym debata odbędzie się we wtorek a głosowanie w środę.

Jak przywrócić zaufanie do Schengen  

We wtorek odbędzie się debata na temat sposobów zwiększenia wzajemnego zaufania między państwami w stosowaniu zasad strefy Schengen. Rezolucja będzie głosowana w środę.

 

żródło: www.TimeAndDate.com

 

Unijny budżet po 2020 r: Parlament reaguje na propozycje Komisji Europejskiej  

W Strasburgu odbędzie się debata i głosowanie w sprawie stanowiska Parlamentu wobec propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej długoterminowego budżetu UE na lata 2021-2027.

Przyszłość polityki rolnej w UE: posłowie przeciwni cięciom w budżecie i renacjonalizacji  

Plany utworzenia inteligentniejszej, prostszej, bardziej zrównoważonej, ale również odpowiednio finansowanej i prawdziwie wspólnej polityki rolnej UE po 2020 r. zostaną omówione w poniedziałek i poddane pod głosowanie we wtorek.

Pracownicy delegowani: zrównanie zarobków i warunków pracy  

Pracownicy delegowani czasowo do pracy w innym państwie członkowskim otrzymają takie same wynagrodzenia za tą samą pracę w tym samym miejscu, zgodnie z projektem przepisów głosowanym we wtorek.

Samochody z drugiej ręki: zapobieganie oszustwom na licznikach kilometrów w UE  

Konieczne są wspólne mechanizmy zapobiegania nielegalnemu ingerowaniu w odczyty stanu licznika kilometrów używanych samochodów na terenie UE, zgodnie z rekomendacjami poselskimi głosowanymi w czwartek.

Źrodło: biuletyn informacyjny Parlamentu Europejskiego