Aktualności

Sesja plenarna w Strasburgu, 12-15 marca 2018

2018-03-09 11:28

Sesja plenarna w Strasburgu, 12-15 marca 2018

 

Budżet UE po 2020 roku powinien odpowiadać unijnym ambicjom  

UE powinna wspomagać programy badawcze oraz wspierać młodych ludzi i rozwijające się firmy, uważają posłowie w projekcie stanowiska negocjacyjnego dla nowego budżetu długoterminowego UE, które będzie przedmiotem debaty we wtorek a głosowania w środę.

 

Parlament przedstawi wizję przyszłości po Brexicie  

Rezolucja określająca stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie możliwych ram dla przyszłych stosunków UE-UK po Brexicie będzie przedmiotem debaty we wtorek i zostanie poddana pod głosowanie w środę. Głosowanie poprzedza szczyt UE-27 w Brukseli, który odbędzie się w dniach 22-23 marca.

 

Opodatkowanie przedsiębiorstw w UE: zmiany obejmujące firmy cyfrowe i eliminujące unikanie podatków  

W celu zapobiegania przenoszeniu podstawy opodatkowania firm, w miejsca o niskich podatkach, posłowie zagłosują w środę nad gruntownym przeglądem systemu opodatkowania przedsiębiorstw w UE.

 

Bezpieczeństwo dziennikarzy i nieprawidłowości związane z funduszami UE na Słowacji  

W związku z zamordowaniem dziennikarza śledczego Jána Kuciaka oraz jego narzeczonej Martiny Kušnírovej na Słowacji, wolność prasy oraz bezpieczeństwo dziennikarzy w Słowacji oraz na terenie UE będą przedmiotem debaty we wtorek.

 

Źródło: https://www.nutraingredients.com/Article/2015/06/16/EU-Parliament-vote-rejects-calls-to-scrap-nutrient-profiles#

 

Premier Portugalii António Costa weźmie udział w debacie poselskiej o przyszłości UE  

Premier Portugalii António Costa będzie trzecim przywódcą UE biorącym udział w debacie na temat przyszłości Europy, debata odbędzie się w środę rano.

 

Ograniczenia handlu wprowadzone przez USA oraz sposoby ochrony pracy i firm w UE  

Dodatkowe cła wprowadzone przez USA na importowaną stal i aluminium oraz odpowiedź UE na te działania będą przedmiotem środowej debaty z Komisarz ds. handlu Cecilią Malmström.

 

Najbiedniejsze regiony UE: potrzebne adekwatne fundusze oraz indywidualne strategie  

Projekty budujące spójność między regionami UE muszą pozostać priorytetem i być odpowiednio finansowane, niezależnie od presji na budżet UE, stwierdzą posłowie w czwartek.

 

Źródło: Biuletyn sesji plenarnej polskiej redakcji Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego