Aktualności

Nominacja do Nagrody na Najlepszego Europosła

2018-01-31 14:27

Bogdan Wenta został nominowany po raz drugi do nagrody dla najlepszego Europosła Roku. W tym roku został doceniony w kategorii Kultura, Edukacja i Sport, przede wszystkim za jego prace na rzecz dostosowania prawa autorskiego do wymagań rynku cyfrowego, zapewnienia uczciwego wynagrodzenia artystom i zagwarantowania odpowiedniego finansowania programu Kreatywna Europa. Pod uwagę została wzięta również działalność posła Wenty w Intergrupie Sport, której jest wiceprzewodniczącym.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku poseł Bogdan Wenta również został nominowany do tej prestiżowej nagrody za pracę w Komisji Rozwoju PE, w tym szczególnie za jego działalność na rzecz Europejskiego Konsensusu w sprawie Rozwoju, który określa wspólne wartości, cele, zasady i zobowiązania dotyczące polityki rozwojowej Unii i jej państw członkowskich do 2030 roku.

Nagrody MEP Awards przyznawane są co roku od ponad 10 lat dla najbardziej pracowitych i wpływowych posłów do Parlamentu Europejskiego. Kandydatów zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia, instytucje oraz firmy obserwujące prace Parlamentu.