Aktualności

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2018-01-29 13:13

Już po raz drugi poseł do Parlamentu Europejskiego wraz ze Stowarzyszeniem Projekt Świętokrzyskie oraz redakcją „Echa Dnia” zorganizował na kieleckim Rynku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej akcji WOŚP było zgromadzenie środków na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

 

– Znam wiele osób, których dzieci korzystały z aparatury z naklejonym serduszkiem WOŚP, dlatego wiem, jak ważna jest ta pomoc – powiedział poseł Wenta.

 

Na scenie kieleckiego Rynku akcję fundacji Jurka Owsiaka wsparli licznie lokalni artyści, zespoły ludowe oraz grupy taneczne. Równie ciekawie prezentowała się część sportowa. Zorganizowano bieg na 5 km po ulicach Kielc, bieg dla dzieci, rajd rowerowy oraz marsz Nordic Walking. Dużą popularnością cieszyło się morsowanie w basenie ustawionym na płycie Rynku. W mobilnym medibusie można było skorzystać z nieodpłatnych badań profilaktycznych USG dla dzieci.   

 

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach zakończył się tradycyjnie pokazem sztucznych ogni w ramach „Światełka do nieba”.  

 

Źródło fotografii: echodnia.eu