Aktualności

2015 Europejskim Rokiem Rozwoju

2015-01-09 11:55

W styczniu rozpoczął się Europejski Rok na rzecz Rozwoju (EYD, European Year for Development), który promowany jest hasłem "Nasz Świat, nasza Godność, nasza Przyszłość" ("Our world, our dignity, our future"). ERR to doskonała okazja, by zapoznać się z różnorodnymi aspektami unijnej współpracy rozwojowej.

Możliwości dla młodych

2015-01-07 11:36

W czasach wysokiego bezrobocia wśród młodych ludzi, każda inicjatywa mająca pomóc im w rozwoju i stworzeniu szans na zatrudnienie jest na wagę złota, a sam będąc członkiem Komisji Kultury i Edukacji nie mogę nie dostrzec ich roli. Dlatego też polecam Państwu portal Cosmopolitalians.eu, na którym znajdą Państwo informacje o ofertach pracy, stażach i stypendiach oferowanych młodym specjalistom z całego świata, w tym oczywiście także z Polski.

Odpowiedź Komisarz Crețu

2015-01-05 16:44

Komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Crețu udzieliła odpowiedzi na pytanie pisemne do Komisji Europejskiej, którego byłem współautorem, dotyczące wykorzystywania przez państwa członkowskie instytucjonalnych placówek opiekuńczych zamiast stosowania alternatywy w postaci opieki opartej na społecznościach lokalnych. Pytania do komisji były następujące:

LUX Prize 2014 dla "Idy"!

2014-12-17 11:04

Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego głosami deputowanych Parlamentu Europejskiego został uznany za najlepszy film europejski minionego roku.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się dzisiaj podczas sesji plenarnej w Strasbourgu. Nagrodę z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego odebrał reżyser filmu Paweł Pawlikowski.

Intergrupa Sport utworzona!

2014-12-11 17:49

Mam ogromną przyjemność ogłosić kolejny sukces w Parlamencie Europejskim, a mianowicie utworzenie, po raz pierwszy w historii Parlamentu, intergrupy Sport. Dla mnie, jako osoby związanej przez całe życie ze sportem jest to szczególnie ważne, gdyż pozwoli to mi i innym posłom na promowanie zdrowego trybu życia w stopniu jeszcze bardziej usystematyzowanym i skutecznym, zarówno w Parlamencie jak i poza nim, a także na wspólne wpływanie na kształtowanie polityki sportowej.

Święto kina w Parlamencie

2014-12-03 18:57

W dniu 2 grudnia w Parlamencie Europejskim miało miejsce prawdziwe święto kina. W godzinach porannych odbyło się współorganizowane przeze mnie śniadanie robocze z Międzynarodowym Związkiem Kin (UNIC), na którym poruszone zostały kluczowe kwestie dotyczące europejskiego sektora kinowego. W porze lunchu natomiast, miała miejsce prezentacja filmu "Ida", nominowanego do Nagrody Lux Prize, przy udziale reżysera - Pawła Pawlikowskiego.

Wspólne Zgromadzenie Parlamentarne AKP-UE

2014-12-01 14:28

W dniach od 28 listopada do 3 grudnia w Strasburgu odbywało się Posiedzenie Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE. Do grupy AKP (ang. ACP) należy 79 państw z Afryki, Karaibów i regionu Pacyfiku. Moja obecność na posiedzeniu wynika z mojego członkostwa w Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE.

Oficjalne otwarcie Biura Poselskiego w Kielcach

2014-11-21 23:25

W dniu dzisiejszym przy udziale przedstawicieli świata polityki oraz mediów zostało otwarte oficjalnie Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Wenty. Poseł odebrał życzenia i gratulacje oraz udzielił wywiadu na temat bieżącej pracy w Parlamencie.

Olecko Europejskim Miastem Sportu!

2014-11-20 15:02

Europejskie Stowarzyszenie Stolic Sportowych (ACES) zdecydowało o przyznaniu Olecku tytułu Europejskiego Miasta Sportu 2015. Nagroda została wręczona wczoraj w Parlamencie Europejskim przedstawicielom Olecka i województwa warmińsko-mazurskiego.

Warsztat na temat europejskiego kina w dobie cyfrowej

2014-11-18 18:51

W dniu dzisiejszym miałem przyjemność, wraz z posłem Jean-Marie Cavadą, organizować warsztat Creativity Works "Making European Films and Television", na temat realizacji oraz produkcji filmów i dzieł audiowizualnych. Inicjatywa ta uzupełnia się z moim raportem, który przygotowuję na temat europejskiego filmu w dobie cyfrowej.