Aktualności

Debata EMSA nt międzyzawodowej współpracy w służbie zdrowia

2015-02-24 18:42

W dniu wczorajszym miałem zaszczyt uczestniczyć w debacie, organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny (EMSA - European Medical Students' Association), które zajmuje się szeroko pojętą edukacją w zakresie medycyny, mających na celu poszerzenie wiedzy, podniesienie kwalifikacji i zdobycie nowych doświadczeń przez studentów uczelni medycznych. Tematem panelu dyskusyjnego była "Międzyzawodowa współpraca w służbie zdrowia".

First EU Charity Football Championship

2015-02-24 15:55

W ubiegłą niedzielę na terenie kampusu International School of Brussels odbył się charytatywny turniej piłki nożnej Play and Make a Difference, nad którym objąłem patronat. Rywalizacja w turnieju cieszyła się sporym zainteresowaniem, zgłosiło się bowiem aż 14 pięcioosobowych zespołów reprezentujących różne instytucje i firmy, z zawodnikami wielu narodowości.

Oskar dla "Idy"

2015-02-23 10:25

Chciałbym serdecznie pogratulować reżyserowi Pawłowi Pawlikowskiemu zdobycia tak prestiżowej nagrody, jaką jest Oskar. Jest to wielki sukces polskiego kina.

Podczas 87 gali rozdania Oskarów film "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymał Oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. "Ida" zdobyła pierwszego Oscara dla polskiego filmu w tej kategorii, poprzednim nominowanym był "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego w 1962 r.

Kwestia Asii Bibi

2015-02-19 10:55

Wysoka przedstawiciel i wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Federica Mogherini udzieliła odpowiedzi na pytanie pisemne zadane przeze mnie wraz z innymi posłami, w sprawie ratowania Asii Bibi przed wyrokiem śmierci.

116 000 - telefon ws. zaginionych dzieci

2015-02-19 10:10

Komisarz ds. sprawiedliwości, konsumentów i równości płci Vera Jourova udzieliła odpowiedzi na pytanie pisemne do Komisji Europejskiej, zadane przeze mnie oraz innych posłów, w sprawie dalszego finansowania numeru 116 000, o zadanie którego poproszony zostałem przez Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA.

Spotkanie z najmłodszym sołtysem

2015-02-19 08:41

O szkole, pracy i angażowaniu się w działalność społeczną rozmawiałem z najmłodszym sołtysem w Polsce Janem Kurkiem, który na codzień mieszka w miejscowości Poręba Spytkowska w Małopolsce. Dzięki takim ludziom i takiej postawie można wierzyć, że w Polsce będzie żyło się coraz lepiej.

Jedź do Strasburga - konkurs Euroscola

2015-02-16 17:30

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce organizuje po raz kolejny konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach programu Euroscola. Nagrodą jest dofinansowany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w roku szkolnym 2015/2016 na spotkanie Euroscoli. W Strasburgu młodzież bierze udział w symulowanej sesji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego, pracuje w "komisjach", głosuje nad "rezolucjami" i cały czas posługuje się językiem obcym, kontaktując się przy tym z rówieśnikami z całej Europy.

Charytatywny turniej piłkarski

2015-02-16 17:11

W najbliższą niedzielę, 22 lutego, odbędzie się w Brukseli charytatywny turniej piłki nożnej Play and Make a Difference, nad którym objąłem patronat. W tym halowym turnieju rywalizować będą ze sobą pięcioosobowe zespoły, w tym także żeńskie i mieszane. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest zbiórka funduszy na projekt infrastruktury wodnej w Ugandzie, a co za tym idzie, zmiana życia 8 tysięcy lokalnych mieszkańców na lepsze, poprzez zapewnienie im dostępu do czystej wody.

Spotkanie powitalne Intergrupy Sport

2015-02-06 10:25

W ubiegłą środę odbyło się pierwsze spotkanie Intergrupy Sport, której jestem wiceprzewodniczącym. Przewodniczący Marc Tarabella i Santiago Fisas Ayxelà, oficjalnie powitali zaproszonych gości, wśród których byli przedstawicieli Komisji Europejskiej, Komitetu Olimpijskiego oraz różnych organizacji i federacji sportowych.

Przyszłość i potencjał europejskich seriali - EBU workshop

2015-02-04 12:51

W ostatni piątek miałem zaszczyt wystąpić jako jeden z mówców w zorganizowanym warsztacie na temat perspektyw polityki UE dla sektora audiowizualnego w globalnym świecie cyfrowym. Wydarzenie było połączone z pokazem dwóch przedpremierowych odcinków serialu "The Team", który był wyświetlany dzień wcześniej w BOZAR.